cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

WHAT IS THE IMPORTANCE OF ARTS AND FESTIVALS IN EVERY COUNTRY OF SOUTHEAST ASIA?!?​
write an inequality that describes all the solutions to "-3(4" – x) + 6 < 9 – 2x.
PARTY PLANNING The cost of decorations for a party is $32. This is split among a group of friends. The amount each person pays y is given by y =32 over x, where
What are characteristics of Sumerian cities
okello who is x years old now is 14years older than Nansubuga . in 5 years time he will be twice Nansubuga's age how old is okello now
(solve the literal equation for y ). 1.) 8x + 2y = 18 2.) 7x - y = 35
which of the following are potential plan development resource for local jurisdiction
Find the mid pint between each pair of points. Then, find the distance between each pair of points. If necessary, round to the nearest tenth. 1. C(3,8) D(0,3)
Equilibrium describes the balance that results from a forward and reverse reaction proceeding at equal rates. Since reaction rates depend on concentration, temp
como saber si estoy embarazada sin hacerme una prueba