courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

what have hunter education programs always taught young hunters?
Which of the following is an environmental impact of garbage in the ocean?
Determine if the table represents a linear function.
what happened to antonio brown with the tampa bay buccaneers
adding subtracting complex numbers (5-3i) - (-2+4i)
I need help with B) Draw the graph of y = 2x - 1
Carry out electrolysis of dilute CuSO4 using copper electrodes. State the products formed at the electrodes and nature of the electrolyte
write a report on republic day celebration in your school​
Help is appreciated!
Can anybody help me with these 6 problems, you don’t have to show any work. PLEASE IT’S DUE TODAY!!