HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

What is 12.791 rounded to the nearest hundredth
How do you turn 3y-x=6 Into y=Mx+b form
don't know how to solve 100+0.60x=20+0.80x
Find three consecutive integers such that the sum of the first and twice the second is 110 minus three times the third
a car can travel 96 km. on 8 liters of gas. how far can the car travel on 15vliter of gas ?
Find the measure of each interior angle AND each exterior angles of the following regular polygons. Show your work. a. Pentagon b. 16-gon c. Dodecagon
What is a mineral deposit that is large and pure enough to be mined called? gemstone ore pluton pegmatite
What is common about the locations of constantinople hamburg london paris and rome?
Not really sure about this one can someone help plz?
Human social systems: A) hunter-gathers B) pastoral nomad C) agricultural D) industrial E) post-industrial In this kind of society child to adult ratios are