Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2015
  • English
contestada

How much will 25 pounds of bananas cost of each pins is .59 cents

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2015
It will cost 14.75 cents..
Multiply .59 times 25
Answer Link
dumke09
dumke09 dumke09
  • 30-10-2020

Answer:

14.75

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is the best advice for eating a healthy diet
Self-confidence, blank, and communication are key factors to building positive relationships. Fill in the blank with a 13 letter word.
Which sentence conveys the same information as the sentence given by using the passive se?Hablamos espanolA. Se habla espanolB. Se hablas espanolC. Se hablan es
This was an agreement put into place to avoid the spread of Communism in the Middle East. A. Baghdad Pact B. Suez Canal Crisis C. Treaty of Versailles
While you may eat food as an energy source, your body must convert that food into _____________ for use by your brain and other organs?
I really need help for this chemistry question. Steps and how it was worked out would be helpful!
Quadratic Equations: Write x^2 - 3x + 2 = 0 in standard form and determine a, b, and c
One number is nine more than twice another. If their sum is decreased by ten, the result is fourteen. Find the numbers.
find the measure of this angle m <3 =106 m <7=
Help guys :(((((( please