winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

Of the model cars manufactured in September,1/5 were models of NASCAR cars and 1/3 were world were 2 vintage models.how many cars manufactured in September were
What is the value of 6P6?  A.1  B.36  C.720  D.46,656
What are the positive and negative aspects of a zoo or safari park?
which accurately describes a tangent
which number is 100 less than 38 tens
In Latin America, what did land reform accomplish?
How did professors feelings about black well as a student change over time?
past perfect tense: the storm STOP by early afternoon.
13/20-3/10 estimate: closer to 1 or 0?
What does el muslo mean?