liabrison liabrison
  • 03-01-2018
  • Mathematics
contestada

Find the total dollar cost of 4y/3 eggs if they cost d dollars per person

Respuesta :

nikkib2
nikkib2 nikkib2
  • 09-01-2018
This question looks a little crazy. I'm not sure we've got all the information we need to solve it. Is the question correct?
Answer Link

Otras preguntas

One way to determine your intensity is to rate how hard you feel you are working?
A box weighs 90 grams.Write down in terms of b ,the weight of b boxes
Before making invitations, Katrina counted the supplies she bought for her party. She counted 36 water balloons and 81 beads to make bracelets. She then needed
Who gets better access to school in Africa? A.) Boys b.) Girls c.) Children under the age of 10 d.) There are no schools in Africa
A blank is always used between items in a series when one or more of those items contains commas. A. Dash B. Semicolon C. Hyphen D. Colon
jim pays $75 pqe minth for a phone plan plus an additional 0.30 per minute. write an expression representing the cost per month ​
Which answer is this
SOMEONE PLEASE ANSWER THESE FOR ME QUESTION 13 Voici la réponse: Je préfère faire de la recherche pour une entreprise sérieuse. Quelle est la question? Quel mét
What are the opposite ends of a magnet called? A. north and south terminals B. north and south poles C. magnetic fields D. magnetic forces
A _____ is a particle with a positive charge and the mass of an electron.