origelisamara
origelisamara origelisamara
  • 02-12-2017
  • Mathematics
contestada

Connor bought a pack of 4 notebooks for $8.20.What was the unit price

Respuesta :

nourahndaher
nourahndaher nourahndaher
  • 02-12-2017
8.20
------ = 2.05$/Notebooks
4
What I did I divided the price/ the notebook and found the answer 
Answer Link

Otras preguntas

If it’s 1 pm what time will it be in 30 hours
Find the volume. Please help! Thanks! hehe
maybe brainliest but gotta be right
i really need help on homework please help
For each ordered pair,solve the percent problems to find the corridinates (x% of 31 is 3.317,4.407 is 39% of y)
What factors do you think led to the Pearl River Delta becoming a megaregion?
In Juneau, Alaska, the 30-year annual snowfall average is 86. 7 inches with a standard deviation of 40. 4 inches. The last four years saw an average annual snow
Figure ABCD is a parallelogram. Parallelogram A B C D is shown. The length of A B is 4 y minus 2, the length of B C is 2 x + 2, the length of D C is 2 y + 6, an
−4y - 4 + (-3) Combine the like terms to create an equivalent expression.
How did the seating arrangements of the Legislative Assembly influence our political bodies today? bution