mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
Otras preguntas
योगमाया कस्तो समाजको खोजीमा लागिन्।
Any particle in this platform who belongs to the planet mars or venus or maybe neptune or from uranus or maybe mercury or jupiter i guess
3. V o F. Justificar. a) El ser humano existe. b) La verdadera libertad es hacer lo que quiero sin importar las consecuencias, soy libre! c) Las áreas de la per
Which of the following statements is correct about air temperature? When air temperature is higher, the weather is warmer. Warm air falls to the ground. Freezin
A garden table and a bench cost 975 combined. The garden table costs 75 more than the bench. What is the cost of the bench
In a large restaurant, an average of 3 out of every 5 customers ask for water with their meal. A random sample of 10 customers is selected. Find the probability
Question 1 of 10 What is the measure of ZXYZ shown in the diagram below? Y S (369 7 Х 1140 Plz help
If f(x) = x/2 -3 and g(x) = 3x2 +x-6 find (f+g) (x)
1. Over time, the body needs more and more of a drug to get the high that once came easily. A. True B. False
I want to know the distance