makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

If the sperm gamete that fertilizes an egg has a(n) _____ chromosome, it will form male offspring. X Y XY XX
why is every number with a 5 in the ones place not prime
what are the most often used form of direct deliberate communication of the spoken language
Need to write a 200-word essay on the death penalty. Is it too harsh or not. Any ideas?
Consider a food chain with 1,000 joules (an energy unit) available at the producer level. If this food chain is grass -> grasshopper -> lizard -> crow,
If the sperm gamete that fertilizes an egg has a(n) _____ chromosome, it will form male offspring. X Y XY XX
which beliefs most contributed to the colonists willingness to face hardships together?
Elements that can be described by the hardness shininess and ductility
11 more than twice a number x
You have a mean score of 84 after taking five 100-point tests. What do you need to score on the sixth 100-point test to have a mean score of 85? **Highschool Al