jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

If the exchange rate​ rises, then the quantity of dollars demanded​ ________ because with the higher u. S. Exchange​ rate, u. S. Exports​ ________.
A gas has a volume of 27. 5 L at 302 k and 1. 40 atm. How many moles are in the sample of gas?
In the original version of trivial pursuit, which category is represented by the color pink?.
Use the diagram to answer each question. m/A+m/B= These are called 1 2 m2D+mz These are called = 180° Use the diagram to answer each question. 3. If m/H=43⁰. m/
Point J is located at -19. Points K and L are each 8 units away from Point J. Where are K and L located? K= L=
To maximize total revenue, a firm should ________ its prices it faces elastic demand, and it should ________ its prices if it faces inelastic demand
What is the common denominator of x+5/x+8=1+6/x+1?
Please solve the attachment which is given, and give me the answer. Thank you for your lovely time! <3
Joanne had a huge cancerous tumor removed from her breast. This damaged her breasts. Which procedure would Joanne’s doctor suggest to repair her breasts?
Why was there such a dramatic increase in catholic immigrants between 1820 and 1865?