princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

last spanish one quiestion :D
Decide whether or not the ordered pair is a solution of the equation x + y=13;(6,7)
Which of the equations shown have infinitely many solutions?Select all that apply.A 3x - 1 = 3x + 1® 2x - 1 = 1 - 2x© 3x - 2 =2x-3D 3(x - 1) = 3x - 3​
what is another term for air movement caused by differences in air pressure is ___________
A large random sample of American students in seventh grade showed that 20%20\% 20% 20, percent of them were reading below grade level. Based on this data, wh
WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I don’t get the second question.
A summer camp has 110 dividend as evenly as possible into 9 cabins.About how many campers are in each cabin?
8 x 10^-3 is how many times as great as 4 x 10^2
what is the figure name, bases , and faces?​