barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Select all that apply. Archaea and bacteria are similar in which of the following ways? They are prokaryotes. They reproduce by binary fission. They are believe
simplest from for 0.26
Can you give any adaptive significance for left or right dominance in thumb or arm crossing?
whats 33.3 as a fraction
Which of the following information is not provided in most dictionaries?
Malaysia's two geographical regions are separated by what body of water
What is 1.62 in a fraction
Motions in your arms, legs, hips, and neck are all related to the use of inclined planes. Answer a. True b. False
Two types of business communications enhanced by desktop publishing are a. peripheral and direct. b. internal and external. c. input and output. d. network
Motions in your arms, legs, hips, and neck are all related to the use of inclined planes. Answer a. True b. False