TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
I have tried this like 10 diffrent ways -3(r+9)=-32
In magical realism, writers mix the _______ and the _______
This whole page is worth double
6. A/An ________ is a cultural group whose members are defined by such characteristics as common origin, religion, language, customs, or physical features.
Express the sum of 1020.00 m + 30.004 m using the correct number of significant digits.
which term describes news that focuses more on individual interests and the needs of its consumers?
Convert 29 inches to feet. Round answers to the nearest tenth
Which of the following is not hardware a.wireless network router. B. Xbox 360 controller. C.Virus scanner D. Flat panel monitor
How did geography influence trade in the Tamil kingdoms?
a contractor's crew can frame 3 houses in a week. How long will it take them to frame 54 houses if they frame the same number each week?