denitami8che denitami8che
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ryan buys two apples and three bananas for $3.00. reid buys four apples and eight bananas for $7.00 from the same store. how much does one banana and one apple cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2017
1 Apple= 0.60
1 Banana= 0.58
Answer Link

Otras preguntas

How did the development of agriculture affect people's health?
Kudzu is a vine that was brought to the us from japan to prevent erosion once here kuduz became invasvie what role does kuduz most likely play in the environmen
Karin is also in Mr. Whittaker’s science class, and she recorded the variation in water level at a different part of the river. Karin observed that the water le
(LC)Which of these contributed most directly to the Sand Creek Massacre? the Pike's Peak Gold Rush the General Allotment Act O the Battle of Little Bighorn O th
The bottom number of a time signature shows how many beats there are per measure. True False
Which is not part of your social environment?
a+ ab + b for a = 11, b = 8
If 5 + 6i is a solution of a quadratic equation with real coefficients, then_______ is also a solution of equation.
can someone help me please
Which of the following is not an example of a perfect square? a √9 b √200 c √4 d √64