Seudónimo Seudónimo
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Lisa went to the hardware store and bought 12 pieces rope. Each rope was 3 4 of a meter long. If the rope cost $3.50 a meter, how much did she spend?

Respuesta :

drew53
drew53 drew53
  • 03-03-2017
12(3/4)(3.50)=31.5.
Answer Link
Stephanie851216
Stephanie851216 Stephanie851216
  • 03-03-2017
12 (or 12/1) x 3/4 = 36/4 = 9
$3.50 x 9 = $31.50
Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of equations y=x-3 y=x^2-5x+6
According to Article 1, Section 2 of the constitution, each representative must
Need help finding inverse function
Which article of the U.S. Constitution addresses the issue of enforcing the laws of the United States? A) Article I B) Article II C) Article III D) Article I
What does starr’s mother do for a living in the hate u give?
What does starr’s mother do for a living in the hate u give?
the team “renaissance” refers to a
!!(I RAISED THE POINTS AND I WILL GIVE BRAINLIEST ITS ALSO MULTIPLE CHOICE )!! the function b(r)=7+4(r-1) represents the number of bricks in a row r of a struct
I need help on question 6
A radioactively labeled protein is made by cells and followed through the various organelles in the secretory pathway. After six hours, all of the radioactivity