skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

1. I used to fight__________________2.She used to eat healthy________________3.We used to believe in Santa___________________4.They used to be afraid of monste
Which of the following is one of the most abundant elements in all living things? A. Helium B. Oxygen C. Silver D. Gold
what does this phrase mean "they have no natural predators."​
Calculate the marked price (original price) if a. After 25% discount, the price of an article is Rs 7500,
how is America different in 1920 than it was before World War I?
The length of a rectangle is five centimeters less than four times the width. If the perimeter id 50cm, find the width and length.
Which expressions are equivalent to -90-60w? Choose 3 answers: A) -30(3+2w) B) (-9-6w)•10 C) -3(30-20w) D) (6+4w)x15 E) -20(4.5+3w)
which ordered pair is a solution of the equation
The diagram represents a beaker containing sugar,water, and sand. The sugar is dissolved in the water, creating a solution. The sand has settled to the bottom o
2) Sasha Peterson prints out that one theme in Whitman's poetry is "the endurance of love." How is this theme evident in "On the Beach at Night"? A) The speaker