firepenguindiscodog firepenguindiscodog
  • 02-02-2017
  • Mathematics
contestada

Wes bought a pizza with 2 toppings from Bill's Pizza Place for $11.00. Lisa bought a pizza with 5 toppings from Bill's Pizza Place for $14.75. Each topping at Bill's Pizza Place costs the same amount. What is the price per topping?

Wes bought a pizza with 2 toppings from Bills Pizza Place for 1100 Lisa bought a pizza with 5 toppings from Bills Pizza Place for 1475 Each topping at Bills Piz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
i got 2.95 for lisas order and 5.50 for wes

Answer Link

Otras preguntas

solve please?xd=y(L-d)please explain the steps also
EDIE WANTED TO SUBTRACT 273-188. SHE BEGAN BY FINDING 2-1. WHAT DID EDIE DO WRONG.
why is 743 a prime number
(3x squared)to the power of -2
1 inch of rain per year or less in grassland? Is this a lot or a little of rain?
what function does diffusion have in the cell
Choose the correct function/equation for the following description. A linear function whose graph has y-intercept 6.
A 12 gallon tank is filled with water at a rate of 1/4in 5 seconds. It will take ____ Minutes and ____ seconds to fill 5/6 of the tank HELP
An input of energy is required to maintain the complexity of living systems. T/F? please explain
36 is what percent less than 48?