marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

which obligations do you think were the most important to lords? To vassals
What are the four parts of Alexander Hamilton's Economic Plan?
Each of the following details is an example of the use of parallelism in the quotation except A. the consistent use of direct statements. B. the consistent us
According to the information presented in this lesson, how many people under the age of 21 die each year in automobile accidents caused by underage drinking. a
If you were wanting to read work from an expert in Taoism, which of these authors would you consult?
What a re some possible reaso ns Dickens chose to have the Spirit Of TheFuture share some feuture s with the Grim Reaper
whats 2/5 + 1/3 please answer quickly
What is the theme for “Carry” by Linda hogan
Need Help Please what is y 2x-4y=58?
Each dvd storage case is about 1/5 inch thick What will be the height in simpliest form of 12 cases sold together?