shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this please.
What does measure angle M equal?? help lol )):
Background Essay: The Rise of Big Business What was the response of Congress, the Supreme Court, and presidents to the rise of big business?
If today is Monday and it is a 1st Quarter moon, what phase will it be on Thursday?
How do I make someone brainlyiest?
Calculate Average Speed A train travels 230 km from City A to City B in 3 hours. Then, the train travels 400 km from City B to City C in 4 hours. Calculate the
Quizizz help brainiest guaranteed even if wrong
Urgent too I need fast question and show solving tnx Best answer will get brain lie st
Evaluate -5x-6y when x=-4 y=4
Which image is a reflection over the line y = x of triangle 1?