madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

What is the equation for the line that is perpendicular to line m, through B
Please help!! ASAP :)
If...then...because... hypothesis help!!!!!? can you please help me make an if...then...because... hypothesis with this problem: "How does the amount of water y
In 4th paragraph, why might equiano have included a description of the flogging of a white man? Cite your evidence from the text to support your response
30 POINTS!!! Find the value of x. (Note: The line passing through the center of the circle is a diameter.) 115 117 121 130
What is the equation of the following graph?
What is some qualitative and quantitative that prove the law of superposition? please i have no idea
What colors does a dog see in?
what ideas in the declaration of independence came from the enlightenment period ?
PLEASE HELP QUICK Is an asylum seeker a legal immigrant