channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

help please asap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
What is racial 2 times racial 8
Which list is organized from SMALLEST to LARGEST? It is Planet,Solar System,Galaxy,Universef
How the combination of electrons, protons ans neutrons results in the neutral charge of an atom?
Which words are used as nouns in this sentence? Choose all answers that are correct. Lobsters can pinch the skin with their claws. a. pinch b. their c. skin d
The ocean club collects 24.93 kg of trash on the first weekend of the summer. The club collects 18.3 kg the next weekend. How much more trash is collected the
4.5ft is what circumference of a circle
A cube is measure 1 cm on each side and has a mass of 2 grams. Will it float on water?
Which word in the sentence is a participle? Are you running from that buzzing bee? a. buzzing b. Are c. bee d. running
provide 3 details on how civilizations develop