jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

GO.o has 3 orange picks for every 2 green. If there are 25 picks in all, how many picks are orange?
Tone is a literary device used by writers. What is another synonym for tone?
For the first time in her career, 43-year-old schuyler is truly satisfied with her job. which aspect of schuyler's job satisfaction is the most likely to have i
Nigeria has a mixed/command economy. Which resource does the government of Nigeria keep under their control? A) oil reserves B) heavy industry C) cattle produ
As citizens, we have both freedom and which of the following?
Which equation has a solution of 24? -48+12+x=-12 -14+12+x=-12 -31x−41x=-48 -46x+48x=12
What two regions of the U.S and Canada are similiar?
Many people hang up on telemarketers, but others will listen politely to their pitches even if they are not interested in the product. telemarketers know that a
Why do the hymenoptera (ants, bees and wasps) and so many instances of complex social and eusocial species?
One of the hallmarks of _____ is disorganized speech. theorists suggest that people with such disorganized speech have a breakdown in selective attention.