jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

What area in Central West Florida would you visit if you wanted to learn about Spanish and Cuban historic, economic, and architectural influences? Palm City Hav
Find the measures of all the indicated angles in the picture. (Give letter statements before the numeric answer.) m∠FAJ = m∠EOK = m∠GBF = m∠CNM = m∠CDB = m∠OKL
What are the arguements in the Nature vs. Nurture debate? Which side do you think is most influential for behavior? plz need it fast
Can someone help me...
What is the inverse of y = x?? Select the correct answer. А y= x B y=x y= y=-x
Rewrite correctly: If that's what you think, said Chen, Then that's what you need to include.
Compare and contrast the Rolling Plains with the Grand Prairie. How are these sections of Texas similar? How are they different?​
informal spanish greetings
hey i need some help FAST plzz
Pls helppppp will give braineliest