aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

What problems could arise in cities in which political machines controlled all services?
how and where did Miner live? (Back in the days)
Select the phrase that best completes the sentence. _______________ la biodiversidad sea protegida.
Graph the system of equations on your graph paper to answer the question. {y=x+2y=−x+8 What is the solution for this system of equations?
What will be displayed on the screen after the following code is executed? String str = "Plan to sing today."; String newStr = str.replace("to", "2"); System
A court document is an example of a secondary source. Please select the best answer from the choices provided A.True B.False
While eating dinner in his high chair, Enzo splashes his hand in some milk that spilled on his tray. He does this several times and seems fascinated by his acti
in the figure the horizontal lines are parallel and ab=bc=cd if lm =5 find jm
What will cause the Third World War ?
Which of the following types of energy is made from plant materials? biofuels biomass hydroelectric solar