pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

What does the narrator mean when he writes that there was a wild inconsistency in the house
Who is described as "well-rounded, compact and sturdy"? A Radha B Chandara C Dukhiram D Chidam
What are the thin tubes that form between the centrioles during mitosis?
I NEED HELP ASAP! The applicant indicated that her strengths included copy-editing reports, designing presentations, and _______. Which phrase would preserve th
Write a recursive function, replace, that accepts a parameter containing a string value and returns another string value, the same as the original string except
Recrystallizing an anhydride (such as the product of this reaction) from water or an alcohol is rarely a good idea. explain why. be specific.
What military goal did President Harry S. Truman accomplish with the decision to drop the atomic bomb? A. He forced the withdrawal of Japanese troops from Chin
given the image below what can be concluded about the nation of india
Would someone please help me with my French? Thank you! Read the question and select the correct answer 12: a) les b) en c) des 13: a) y b) le
Jacinta finds applying for graduate school to be frustrating. she believes that the entire process is random. as such, this example highlights the role of _____