jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLEASE I AM TIMED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
summarize "Romeo and Juliet" but in a song form​
please help!!! Whoever answers first or has a good answer will be marked Brainiest Answer
which challenge in western texas did sam houston face after becoming president of the republic of texas A.western texas was still a part of mexico B. the comanc
Jasmin's dog weighs 58 pounds. Her vet told her that a healthy weight for her dog would be less than or equal to 40 pounds. Jasmin's dog can lose an average of
Question 20 of 25 How can positive feedback influence the stability of a system? A. It can cause instability by reversing the direction of the system. B. It can
help please!!! A function has the function rule y = -7x - 2. If the input is -4, what is the output?
What are the two natural lakes in Oklahoma? Oxbow and ___ A. Salt lakes B. Playa lakes C. Saline streams D. Aquifers
Which statement does BEST express the author’s views on blues music?A.Blues music has a rich history that has influenced modern music.B.Blues music takes its na
the Great Awakening encouraged​