amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

10.6 written as a decimal and a fraction or a mixed number in simplest form
Bridget has swimming lessons every fifth day and diving lessons every third day. If she had a swimming lesson and a diving lesson on May 5, when will be the nex
In the United States a notable hang glider flight was a 303 mile, 8 1/2 hour flight from new york to Kansas. What was the average rate during that time?
what type of pronoun appears in the following excerpt from Walden: "Under the most splendid house in the city is still to be found the cellar where they store t
In a matrix, can there be decimals and fractions?
which of these is most appropriate closing for a business letter? a. respectfully, b. kind thoughts, c. until next time, d. cheerfully,
A restaurant offers a dinner special that has 12 choices for entrees, 10 choices for side dishes, and 6 choices for dessert. How many different meals are possib
what is one of the four basic principles of the 1628 petition of right?
What are the factors affecting the refractive index? Explain ?
Please Help me Which ordered pairs are solutions to the inequality y−4x≥−5? (I think there is more than one answer) A. (5, −2) B. (−2, 1) C. (−4, 2) D. (1, −1)