beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What differences did Angela and Turtle had from Westing game.
5-4+7x+1 use the drop down menu
What is an example of an ideological party
Why is it so difficult to predict the weather?
Is the verb past tense,present tense,or future tense?She grabbed the candy from the bag​
indian national congress• young italy• young turks are all similar in what way
Find the exact value of tan 75º.
Which of the following best describes the simple spending multiplier?​ Select one: a. It shows the magnified change in planned aggregate spending that arises fr
How many solutions does this equation have? 2 +6X = 3x + 3 no solution B) exactly one solution exactly two solutions Infinitely many solutions Eliminate
Solve for V Tysm if you help out!!