mattqualls3629 mattqualls3629
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Three pounds of bananas cost $7. Complete letter A on the table showing the pounds of bananas at this rate.

Respuesta :

s8932822
s8932822 s8932822
  • 02-11-2021

Answer: $2.3

Step-by-step: divide $7 by the 3 pounds of bananas

Answer Link

Otras preguntas

How much work is done if you push a box 200 meters with a force of 35 newtons answer?
Abortion was made legal by the u.s. supreme court in 1980. 1965. 1973. 1969.
George calculated the distance between (2, 4) and (6, 3) using the distance formula. His work is shown below. Analyze George’s work. Is he correct? If not, what
What was rome's major and most enduring contribution to western culture?
what is a qualitative graph?
A pronoun that refers to the speaker, the person spoken to, or the person spoken about is called a(n) _____ pronoun.
Take a look around your house and identify household products that work by means of an enzyme. name the products, and indicate how you know they work with an en
An individual who buys goods and services to satisfy unlimited wants and needs would fall into which category in the circular flow model?
While riding in a car, Rachel saw 12 red cars pass by in one minute. At this rate, how many red cars will she see in 3 hours?
A rifle is aimed horizontally at a target 46 m away. the bullet hits the target 2.0 cm below the aim point. (a) what was the bullet's flight time?