rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

A student graphed distance versus time for an object that moves 14m every 2 s. the speed of the object is
Write the slope-intercept form of the equation of the line through the given point with the given slope. through: (2,-2), slope = -5/6
g(x) = 4x+6 h(x)=x-5 Write the expressions for (g-h) (x) and (g-h) (x) and evaluate (g- h) (3). (g-h)(x) = (g-h)(x) = 0 (g+h)(3) =
If x +2 is a factor of p(x) =x²-kx +7, thrn find the value of k.Also,find the other factor of the polynomial ?​
From earth why dose the sun look so much larger than other stars ? Is the sun actually larger than the stars outside our solar system ? Explain your ideals belo
PLEASE HURRY FAST!!! Jim is building a pen for his puppy. His puppy has an area of 127 square feet. Which is the best estimate for the number of feet of fencing
you spent $25 at the store. you bought a book for $8.50 and pencils for $.25 each. how many pencils did you buy?
A triangle has sides of length 4xy, 7, and2x. Which expression represents the distance around, or perimeter, of the triangle? O 6z+y+7 O 6x + 4y +7 O4zy + 2x +7
what is the principle of foreign policy of Nepal​
Quick Math Question for 50 Points! Anybody willing to help? If so, brainliest plus huge thanks! :D Eight less than the product of three and a number is the same