frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Which of the following substances can be found in the insulation of older buildings? a. lead b. UV rays c. asbestos d. pesticides
Which word in the sentence is the object of the preposition? "Always apologize for mistakes," my mother told me. A. mother B. mistakes C. me D. ap
On Friday, a local hamburger shop sold a combined total of 288 hamburgers and cheeseburgers. The number of cheeseburgers sold was two times the number of hambur
A bridge is an example of something that is usually provided as a _________? in economics.
36 quarts = ? gallons please show work so i can better understand?
A grating sensation called _______ can be felt and sometimes heard when the ends of a broken bone rub together. a. tendinitis b. crepitus c. bursitis d. shi
Like freestanding sculpture, such as Gianlorenzo Bernini's Apollo and Daphne twentieth-century kinetic sculpture, such as Alexander Calder's La Grande Vitesse i
Juan rides his bike with a constant speed of 20 km/h. How long will he take to travel a distance of 30 kilometers?
Which of the following is not a medium in which communication is transmitted? Select one: a. Written b. Spoken c. Actions d. Thoughts
Microtubules, microfilaments, and intermediate filaments make up the _____, which lies beneath the plasma membrane and provides support, movement, and shape for