justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

4b2 + 5b - 27 Which of the following describes 4 in the expression above? A.sum B. product C. coefficient D. quotient
What is something Lily has in common with August? * a. they both like the color blue b. they enjoy Coke and peanuts c.they have a distrust of men d. they hum wh
Who is the god of the sky and ruled all the gods and goddesses on Mount Olympus? A. Hades B. Zeus C. Kronos D. Narcissus
Thane Company is interested in establishing the relationship between electricity costs and machine hours. Data have been collected and a regression analysis pre
30 points and an urgent question! Why did books made on early printing presses have very few illustrations? 1. Illustrations were forbidden. 2. The process was
What is the difference between a peaceful protest and a riot? A riot is violent B riot is destructive, and peaceful protests are not C Neither
What’s the correct answer for this?
Please help me I’m begging you!
This is r programming
What is the best answer ?