basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

After the release of radioactive material into the atmosphere from a nuclear power plant at Chernobyl (Ukraine) in 1986, the hay in Austria was contaminated by
if C is The vector sum of A and B C = A + B What must be true about The directions and magnitudes of A and B if C=A+B? What must be tre about the directions and
The volume of a sphere is * cubic centimeters. What is the radius?
HELP RESOURCES RECORDS When you are driving in bad weather or bad road conditions, you should Use the same following distance that you use in good conditions. U
In nonequilibrium, total counterclockwise moments = total clockwise moments. *True False
Under which category of art would mosaics be placed? Painting media Drawing Media Printmaking process Craft
how soil erosion has an effect on water pollution​
Hi can someone help me with these 3 questions. Thanks :)
A rotation or turn always moves clockwise and never counterclockwise. True False
Sau Hiệp định Genève (Giơ-ne-vơ) - 1954, đất nước tạm thời bị chia cắt làm 2 miền. Hãy cho biết tên cây cầu làm giới tuyến tạm thời chia cắt 2 miền Nam - Bắc.