abbiw abbiw
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

(04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce?
Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49
Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32
O Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
O the unit rates cannot be determined.

Respuesta :

localxjoxh1443 localxjoxh1443
  • 02-06-2021
Choice a is a good one by the way
Answer Link

Otras preguntas

What are two halves that geographers divide the earth
what does a scientist do if I a hypothesis is supported
what is 5.264 rounded to the nearest ones
Which aspect of the government formed under the Articles of Confederation was best highlighted by Shays’s Rebellion?
convert 27/20 to a decimal
A machine prints 230 movie posters each hour. Write and solve an equation to find the number or hours it takes thr machine to print 1265 posters
What is 21 over 40 in percent
Which three major rivers flow through the land claimed by france
The area of a rectangle is 60 square inches. The length of the rectangle is 7 inches longer than the width. Which equation models the situation? a. w+7=60 b.
The perimeter of a regular pentagon is 41.5 what is the length of all sides