Blurryvision999 Blurryvision999
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

HELLLP TAKING A FINAL

HELLLP TAKING A FINAL class=

Respuesta :

parker4216
parker4216 parker4216
  • 02-06-2021

Answer:

2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.

Step-by-step explanation:

Both options 1 and 3 would require having a dot plotted at those points to be sure, and they're close but they're still approximations. And option 4 is irrelevant. However the point at (4,15) can be used to check option two: 15/4 = 3.75 , ie the price per gallon of gas.

Answer Link
theyl0veme123
theyl0veme123 theyl0veme123
  • 02-06-2021

Answer:

2: For every gallon of gas purchased, $3.75 was paid.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If 5x^2 - 15x = 0 and x ≠ 0, find the value of x. (A) -10 (B) -3 (C) 10 (D) 5 (E) 3
How do we call a very small video,that is repeating unlimitedely
What does "to see the elephant mean"?
How many different ways can you group a red apple, a green apple, a tomato, and a banana? (For example , I'll place apples in one group, and non-apples in anoth
What is an object with a very high resistance classified as?
The first land battle of the civil war took place near ________, Virginia, on july _ _, 18_ _At this battle, the union army ___________ the confederate army.wha
What Is the Connection Between Sulfuric Acid and Hydrochloric Acid?
what are the 2 properties of enzymes that allow them to act as biological catalysts?
What is a Light Year?
How many people could read in France in 2000, 2001, 2002, 2013?