duck3e0llaPoul duck3e0llaPoul
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

Tubes of oil paint can be bought in sets of 5 for 13.75 or bought sepretly for the unit price. what would be the price of two tubes of this oil paint

Respuesta :

morena85 morena85
  • 03-12-2016
first divide 13.75 by 5 to find the individual price = $2.75
Now add 2.75+2.75 and that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

how do the moral dilemmas of volumnius and strato compare? they both have to decide whether to celebrate victory. they both have to decide whether to fight brut
What is the main cause of HIV and AIDS?
Main idea of arks of apocalypse
Write and solve a real world problem that can be solved using the greatest common factors or two numbers
Which two political systems share the idea of having government leaders who often inherit their titles?
Please help quickly, I dont understand this question.
Lawerence kohl berg developed the theory of
Complete the sentences For one, the city____ members all agreed.
10 m-1n-5 , for m = 10 and n= -2
Which equation represents a parabola that has a minimum value at y = 4?