Domthebombcom Domthebombcom
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

You can buy 3 sandwiches for $4.95 or you can buy 4 sandwiches for $6.72 which is the better buy

Respuesta :

Logan1313
Logan1313 Logan1313
  • 02-12-2016
If I were you 3 sandwiches you will be full and have that extra 2$ for a drink or a snack.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2016
3 sandwiches lol save your money
Answer Link

Otras preguntas

this is for algebra 1 My two numbers add up to 12. Three times my first number plus twice my second number is 29. Which two numbers is she thinking of? Show yo
800 is 10 times as much as_____
The 10th and the 20th term of an arithmetic sequence are 10 and 40, respectively. Find its 100th term.
seth traveled 1 mile in 57.1 second how fast did he go in miles per hour
6x+5y=-15 into intercept form
91,007,500 in scientific notation with positive powers of 10
What is the value of 3 in 63.856
What is the best estimate product for 289 and 7
8 times 51 show your work
Which statement is true? 500 is 10 times as much as 50 500 is one tenth as much as 50