addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

About how many farmers are involved in coffee production a. 11 thousand b.12 million c. 20 million d.50 million
Which of the following transforms an energy resource into electrical energy, and is a technology with no negative environmental impacts? I. a coal-fired power p
Calculate the Mass of water needed to make 20% solution from 50g of glucose ?
What role did the stock market crash play in the collapse of the economy??
Sarah was mapping out...
A box contains 4 red pencils and 6 black pencils . What fraction of the pencils are red? Write two equivalent fractions.
Mrs tuyen uses 5/8 of a tank of gas each week to drive to and from his job how many tanks of gas does Mr. too can use in five weeks
The nearly treeless plains of the Arctic are called: tundra sedges permafrost desert
“I hear America singing, the varied carols I hear, Those of mechanics, each one singing his as it should be blithe and strong The carpenter singing his as he m
Need help!!!!!!How do I do this?