Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

can anyone help me to find a rhetorical question for an article which is asking why there should be more parks in town and cities
how will you charge a glass rod by the method of friction
......... take a message,please?(will,would, can and could)​
how to stop thinking about certain things and hobbies to occupy yourself with in your free time
this figure has rotational symmetry. what is true about the figure?
5xy subtract x(squared)t plus 2xy plus 3x(squared)t
create your own definition for the word confrontational
electrons of the outermost energy level​
Please help me!! 1. What aspects of culture would be hard to maintain under the forced labor practices of the European colonies? 2. Is it important to distingui
Which expression has a value of 8 A 720 ÷ 9 B 720 ÷ 90 C 7,200 ÷ 9 D 7,200 ÷ 90