butlerzamyia4021
butlerzamyia4021 butlerzamyia4021
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

At the book sale, all books cost less than $5.

Respuesta :

baandznaae baandznaae
  • 01-04-2021
Is This A Good Or Bad Thing?
Answer Link
why112105 why112105
  • 01-04-2021

Answer:

then the books will cost 5.30

Step-by-step explanation:

don't forget to add 6 cents per dollar

Answer Link

Otras preguntas

What is x minus 3 over x^2 minus 25 over x^2 minus 9 over x minus 5?
How would you determine whether time series regression or exponential smoothing is better?
Which food contains the material needed to build muscle, but does not contain the macromolecule that give quick energy?
an example of an binary compound is
Which pope helped prisoners and war refugees in ww1?
A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below. 8p/$1.09 = ?/$1.00 ? = 8÷$1.09 ?= $7.34 Where did Milo make his
Find the x-intercepts and y-intercept for the parabola below. Write answers as (x,y) coordinates. y=-7x2-4x+3 x-int:______________ y-int:________
when heated an iron bar expands by 0.2 %.if the increase in length 1 cm, what is the original length of the bar?
Joseph needs to find the quotient of 3,216÷8. In which place is the first digit in the quotient? A.Ones. B.tens. C.hundreds. D.thousands
The process of converting an exchange from a mutual ownership structure to a stock owned is known as what?