imposter22
imposter22 imposter22
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

11 batteries cost $12
What is the unit rate?

Respuesta :

shawronnae908 shawronnae908
  • 03-03-2021
12 divided by 11 equals 1.09 repeated so it would be $1.09 per batteries
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer here?
If asked to multiply 18 by 100 quicky, what is the short cut?​
Which excerpt from "The Roller Coaster" is the best example of external conflict? Cecelia tapped Teresa on the shoulder. “I don’t like roller coasters,” she sai
HELPPPPP ILL MARK YOU BRAINLY
what is the fullform of MAN​
Lindsey mowed 1/4 of her lawn in 1/2 of an hour. How much of her lawn can she mow in 1 hour?
examples of triangle properties for class 7 cbse board​
What is the slope of this line?
I need help finding witch one is right
5. What is a domain name used for?​