esteban4215 esteban4215
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

El costo total en pesos para producir calcomanías,es el monto del alquiler del local más 1.5 veces el número de calcomanías producidas por día

Respuesta :

jennafloyd25
jennafloyd25 jennafloyd25
  • 03-03-2021

Answer:

.......................................................

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me with this ASAP??
please explain why you got the answer to the question, as i need to write it on paper or else i get a straight 0
Last year Jacob made $2,300 at his summer job. This year he only made $1,771. What is the percent decrease?
Change to Correct pronouns the following sentence Nona's grandfather is teaching her and us how to walk on snowshoes.
Please solve V=P+ma for m
Ms naima is 5 years younger than twice nasser’s age. The sum of their ages is 40. How old is ms naima?
The perimeter of a rectangle is 32 units. The width is 7 units. Which equation correctly relates that given information and the length, L?
if you were given an unknown sample metal how would you be able to idetify it
Atmospheric scientists study weather patterns. А. True B. False
what energy level are the valence electrons found on Sulfur (S)?​