happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Summarize the significance of the state's rights issue on the Civil War.
What is the area of this polygon? A. 28.5 units^2 B. 34.5 units^2 C. 37.5 units^2 D. 40.5 units^2
what is 6 more per week than Theodore studies
help plzzz..............
What is the meaning of the term personification?
Can someone help me with this question?
why is PCR a necessary step in the analysis of a DNA sample taken from a crime scene A: the sample yields very little DNA B: the sample may be contaminated C: t
John owns a hardware store. He has at most $1,000 to spend on restocking his pipes. Steel pipes cost $100, and plastic pipes cost $50. He needs at least 5 steel
Write a paragraph comparing the organelles in a cell to the organs in your body.
Read this sentence from "A Letter from Birmingham Jail" by Martin Luther King Jr.: We know through painful experience that freedom is never voluntarily given by