ihoopdaily00
ihoopdaily00 ihoopdaily00
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

Wilbur spent 22.95 on nine candy bars. How much did each candy bar cost

Respuesta :

AndreaPra
AndreaPra AndreaPra
  • 03-11-2016
each candy bar costs 2.55
Answer Link
Greenrune113 Greenrune113
  • 03-11-2016
$22.95 (total money spent) ÷ 9 (candy bars) = $2.55 per candy bar
Answer Link

Otras preguntas

To the nearest hundredth, what is the area of a circle with a radius of 3 units
What are 5 ways people could become slaves in ancient greece?
How does swift insert want he considers to be real solutions to Ireland's problem into his satire
HELP Given right triangle ABC. In the given right triangle, find the length of the hypotenuse, AB, if BC = 6 and AC = 5. A.5 B.√36 C.√61 D.√11
When you print ____, the presentation is printed with one or more slides on each piece of paper?
Determine the values of x on which the function f(x)=2x^2-x-15/4x^2-12x is discontinuous and verify the type of discontinuity at each point. A.There is a vertic
hey can you please help me posted picture of question
What does acculturation mean? How did new immigrants put this idea into practice in their lives?
Paraphrase Hamlet's speech from Act II. What a piece of work is man! How noble in reason! how infinite in faculties! in form and moving, how express and admir
_____ involves the likelihood of increasing behavior. Positive reinforcement Positive punishment Negative punishment none of the above