javionclinton1413
javionclinton1413 javionclinton1413
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Diante has $3.75 and Rachel has $3.15 . They combine their money to buy as much ice cream as they can afford. If ice cream costs $3.68 per quart, which two numbers represent how much ice cream they can buy?

Respuesta :

s16040 s16040
  • 05-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:gg

Answer Link

Otras preguntas

How does smoking slow down lung growth in children?
3/8 + 3/4 simplified
A seamstress needs to cut 15-inch pieces of ribbon from a roll of ribbon that is 9 feet in length. What is the greatest number of 15-inch pieces the seamstress
Question 18 (5 points) Question 18 Unsaved Sonnet 30 by William Shakespeare When to the sessions of sweet silent thought I summon up remembrance of things past,
Which BEST identifies a basic entry for correct documentation of a book with one author?
Ghana Empire's monopoly of which item helped it reach the height of its power? A. ivory B. iron C. gold D. spices
Alcohol gives you energy. A. True B. False
Selected accounts with a credit amount omitted are as follows:
What reason did Jefferson give for urging passage of the Embargo Act? A. to protect American traders B. to avoid war over seized ships C. to increase the power
How to say please stay healthy in japanese?