ashleyjiron12 ashleyjiron12
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost?

Respuesta :

tom9630 tom9630
  • 01-11-2016
the granola would cost $2.16
Answer Link
jandreaa
jandreaa jandreaa
  • 12-10-2021

Answer:

216

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

does variation occur between different species?
The nitrogen atoms in a molecule of N2 share a total of (1) one pair of electrons (2) one pair of protons (3) three pairs of electrons (4) three pairs of proton
The velocity a rocket must reach to establish an orbit around Earth is called a. thrust velocity. c. artificial velocity. b. orbital velocity. d. escape velocit
He did not have a leg to stand on what does that idiom mean?
how to integrate 1/(1-y)^2
The primary function of the human male reproductive system is to (1) provide a site for fertilization (2) produce and transport gametes (3) protect and nourish
7 times 10 times 4 times 1 plus (2 times 1/10) plus (5 times 1/100)
A teacher who takes time to recapitulate a lecture is giving a a. reward. c. summary. b. critique.
the christmas truce of world war I has been called one of the most unusual human events in all of history.why do you think this is so?
What economy includes a laissez-faire ideal with government involvement to ensure competition fairness and protects public interest? a. communism c. socialism b