Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

how much amount of heat energy is required to convert 5 kg of ice at - 5° c into 100°c steam?​
what are evidence that the himalayas are still risingplz help me with a good explanation 1I will give u branist and rate u 5 star and also give u like.I will a
Find the scale ratio for the map described below. 1cm ​(map) 50km ​(actual) The scale ratio is 1 to .....?
Here are the test scores for 8 students in Mr. M's class. 87, 55, 96, 38, 83, 64, 44, 81. What is the percentage of these test scores that are less than 84?
What are the advantages of disulfide substitutes?
Which of the following is not true about résumés? You should bring a copy of your résumé when you interview for a job. A résumé does not need to be 100% accurat
how to handle negative influence​
suppose the pilot starting again from rest opens the throttle part.way at constant acceleration the airboat then covers a distance of 60.0m in 10.0s find the ne
help me pls i don't ge this
Describe a situation from the news or recent history where scientists were called upon to provide explanations of events and offer possible solutions to problem