jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

the atmosphere is unaffected by changes in the geosphere
Which Asian country defeated Russia in war and gained control of Manchuria and Korea? A. Indochina B. Thailand C. Japan D. Taiwan
Which of the words pairs has the same relationship Oven : heat Piano : wood Sound : noise Wife : husband
Can some one please help me with this.?
In a week, 18 hens laid 54 eggs. What is the unit rate for eggs per hen?
Bart drove 140 miles in 2 1/2 hours. What was Bart's average speed in miles per hour
What is 2 3/4 multiplied by 3?
what is 33:60 as a fracton
A search warrant gives the police legal authority to search private property. the right to keep someone jailed until bail is met. authority to arrest someone. a
Find all the powers of 3 that are in the range 3 through 1000