Homework3k
Homework3k Homework3k
  • 01-02-2021
  • Mathematics
contestada

Larry paid $4.16 for 4 tomatoes. At this same rate, how much would 7 tomatoes cost?
-$11.16
-$7.28
-$7.00
-$2.38

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2021

Answer:

7.28

Step-by-step explanation:

You have to know the same rate for $4.16 for 4 tomatoes. Think about it

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!! How can garbage dumps pollute water? garbage finds its way into streams and rivers water overflows garbage dumps and moves into drainage systems r
Reasoning Solve the system of linear equations using substitution. Use pencil and paper. Which expression would be easier to substitute into the other equation,
R500 in the ratio 12:9:4​
(I forgot to place the picture) A local taxi company charges a base fare of $3.20. The taxi company charges $0.40 for every minute the taxi is in service.
What are your first impression of Billy Weaver?​
Tyrone ran the 100-meter race 3 times. His fastest time was 10.84 seconds. His slowest time was 13.52 seconds. If Tyrone's average time was 12.0 seconds, what
Help PLEASE :))))))))) I WILL GIVE BRAINLIST
I need help please someone please
was diffusion of European languages common among Protestant missionaries in the Americas?
Until she went to the library to study rewrite grammatically correct