buckpayton4 buckpayton4
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for thier produce. They need $10 for 4 apples

Respuesta :

nseguin2003
nseguin2003 nseguin2003
  • 03-12-2020

Answer:

$10 = 4x

Step-by-step explanation:

The "x" would represent how much the apples would cost. So next you would divide both sides by 4x and then it would leave you with 2/5.

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE AWNSER Simplify negative 4 over 5 ÷ 3 over negative 2.
What part of southwestern France did England have control over before the 100year war?
1. A taxi cab costs $4.50 for the first mile and $0.75 for each additional mile. Write & solve an equation that could be solved to find how many miles you c
how do i solve 9+-2p=25
write the word that you hear in Spanish with its English definition don't forget to write the English in Spanish definite articles La silla The word is la silla
Please help right now!Select all that apply: Which of the following is Israel known for exporting? amedicine bprocessed diamonds crefined petroleum dweapons ete
Question 16 (1 point) This type of note is called a
Most of the substances around you are _______
can you get kicked out of Columbia????sorry i was typing fast
Which of earth’s layers is responsible for creating the earth’s magnetic field