rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

What does a journal written by frontier settlers most likely tell you about Manifest Destiny? what conditions were like during travels what settlers thought abo
The rainforest contains half of the Earth’s wildlife and at least two thirds of its plant species. It can hold great quantities of water and is very important t
Which factor is NOT a strong piece of evidence for evolution?
I need help with 13 14 and 15 plz
What is third person writing?
what is In 7 days, a group of workers can plant 21 acres. What is their rate in acres per day?
A __________ is a large molecule consisting of many repeating structural units. a. monomer c. polymer b. isomer d. elements
Whom did Jefferson send to negotiate the sale of New Orleans? A. James Monroe and John Quincy Adams B. James Madison and Alexander Hamilton C. James Monroe and
Toby is camping in a broad, U-shaped valley. The area was most likely created by _____.
What was prohibited by the 18th amendment?